Polonia Bytom (hokej na lodzie)
Z Wikipedii
Polonia Bytom | |
Pełna nazwa | TMH Polonia Bytom |
Data założenia | 1946 |
Lodowisko | Ośrodek Sportu i Rekreacji, Bytom, Polska |
Pojemność | 3000 |
Barwy | Niebiesko-czerwone |
Prezes | Anna Brabańska |
Trener | Janusz Syposz |
Liga | Ekstraliga |
Mistrzostwo Kraju | 1984, 1986, 1988, 1989, 1990, 1991 |
Strona internetowa |
Polonia Bytom – klub hokejowy z Bytomia, występujący w rozgrywkach hokejowej Ekstraligi. W sezonie 2006/07 Polonia występowała w I lidze i zajęła pierwsze miejsce, dzięki czemu awansowała do Ekstraligi.
Spis treści |
[edytuj] Informacje ogólne
- Nazwa: TMH Polonia Bytom
- Data założenia: październik 1946, pierwszy trening hokeistów Polonii Bytom miał miejsce 15 grudnia 1946 roku.
- Barwy: niebiesko-czerwone
- Adres: ul. Pułaskiego 71, 41-902 Bytom
- Prezes: Anna Brabańska
[edytuj] Lodowisko
- Nazwa: Ośrodek Sportu i Rekreacji - Bytom
- Adres: ul. Pułaskiego 71, 41-902 Bytom
- Pojemność: 3000
- Wymiary: 60 x 30m
[edytuj] Sukcesy
- Mistrzostwo Polski (6 razy): 1984, 1986, 1988, 1989, 1990, 1991.
- Wicemistrzostwo Polski (3 razy): 1983, 1985, 1987.
- Brązowy medal Mistrzostw Polski (2 razy): 1993, 2001.
- Puchar Sportu i PZHL (3 razy): 1986, 1989, 1992.
- Awans do turnieju finałowego Pucharu Europy: 1985.
[edytuj] Kadra w sezonie 2008/2009
Stan na 17 czerwca 2008
Bramkarze
Tomasz Kowalczyk | |||
Igor Sroka |
Obrońcy
Bartłomiej Kowalski | |||
Arkadiusz Zając | |||
Marcin Piecuch | |||
Sebastian Owczarek | |||
Łukasz Steckiewicz | |||
Paweł Malinowski | |||
Pavel Urban | |||
Paweł Lerch |
Napastnicy
Jakub Luštinec | |||
Łukasz Rutkowski | |||
Sebastian Kłaczyński | |||
Krzysztof Kuźniecow | |||
Krystian Szpara | |||
Daniel Kukulski | |||
Dariusz Puzio | |||
Paweł Garbarczyk | |||
Błażej Salamon | |||
Petr Tokoš | |||
Michał Krokosz |
Trenerzy
Janusz Syposz | |||
Adam Fras (asystent) | |||
Jacek Frycz (kierownik) |
[edytuj] Działacze i trenerzy
- Janusz Stepek
- Emil Nikodemowicz
- Tadeusz Nikodemowicz
[edytuj] Olimpijczycy
- Bolesław Kolasa
- Jan Piecko
- Jerzy Christ
- Krystian Sikorski
- Franciszek Kukla
- Zbigniew Bryjak
- Marek Stebnicki
- Leszek Jachna
- Gabriel Samolej
- Andrzej Kądziołka
- Jerzy Sobera
- Mariusz Puzio
- Krzysztof Kuźniecow
[edytuj] Zobacz też
- Polonia Bytom (piłka nożna)
- Polonia Bytom (koszykówka)
- Polonia Bytom (żużel)
- Polonia Bytom (pływanie)
[edytuj] Linki zewnętrzne
Cracovia • GKS Jastrzębie • GKS Tychy • KH Sanok • Naprzód Janów • Podhale Nowy Targ • Polonia Bytom • Stoczniowiec Gdańsk • TKH Toruń • Zagłębie Sosnowiec
1927: AZS Warszawa • 1928: AZS Warszawa • 1929: AZS Warszawa • 1930: AZS Warszawa • 1931: AZS Warszawa • 1933: Legia Warszawa i Pogoń Lwów • 1934: AZS Poznań • 1935: Czarni Lwów • 1937: Cracovia • 1939: Dąb Katowice • 1946: Cracovia • 1947: Cracovia • 1948: Cracovia • 1949: Cracovia • 1950: KTH Krynica • 1951: Legia Warszawa • 1952: Legia Warszawa • 1953: Legia Warszawa • 1954: Legia Warszawa • 1955: Legia Warszawa • 1956: Legia Warszawa • 1957: Legia Warszawa • 1958: Górnik Katowice • 1959: Legia Warszawa • 1960: Górnik Katowice • 1961: Legia Warszawa • 1962: Górnik Katowice • 1963: Legia Warszawa • 1964: Legia Warszawa • 1965: GKS Katowice • 1966: Podhale Nowy Targ • 1967: Legia Warszawa • 1968: GKS Katowice • 1969: Podhale Nowy Targ • 1970: GKS Katowice • 1971: Podhale Nowy Targ • 1972: Podhale Nowy Targ • 1973: Podhale Nowy Targ • 1974: Podhale Nowy Targ • 1975: Podhale Nowy Targ • 1976: Podhale Nowy Targ • 1977: Podhale Nowy Targ • 1978: Podhale Nowy Targ • 1979: Podhale Nowy Targ • 1980: Zagłębie Sosnowiec • 1981: Zagłębie Sosnowiec • 1982: Zagłębie Sosnowiec • 1983: Zagłębie Sosnowiec • 1984: Polonia Bytom • 1985: Zagłębie Sosnowiec • 1986: Polonia Bytom • 1987: Podhale Nowy Targ • 1988: Polonia Bytom • 1989: Polonia Bytom • 1990: Polonia Bytom • 1991: Polonia Bytom • 1992: Unia Oświęcim • 1993: Podhale Nowy Targ • 1994: Podhale Nowy Targ • 1995: Podhale Nowy Targ • 1996: Podhale Nowy Targ • 1997: Podhale Nowy Targ • 1998: Unia Oświęcim • 1999: Unia Oświęcim • 2000: Unia Oświęcim • 2001: Unia Oświęcim • 2002: Unia Oświęcim • 2003: Unia Oświęcim • 2004: Unia Oświęcim • 2005: GKS Tychy • 2006: Cracovia • 2007: Podhale Nowy Targ • 2008: Cracovia