Tour de Ski 2006/2007
Z Wikipedii
Tour de Ski | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
pierwsza edycja – 2006/2007 – 2007/2008 | ||||||
|
Tour de Ski 2006/2007 to inauguracyjna edycja tej prestiżowej imprezy w biegach narciarskich, która odbywa się na przełomie roku.
Polskę reprezentowało dwóch zawodników: Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer oraz jedna zawodniczka - Justyna Kowalczyk.
Nie rozegrano wszystkich konkursów Touru. Zawody w Novym Měście nie odbyły się z powodu braku śniegu.
Pierwszymi w historii zawodami Tour de Ski były konkursy w Monachium na Stadionie Olimpijskim. Rozegrano tam zawody sprinterskie.
[edytuj] Czołówki zawodów
[edytuj] Kobiety
Data | Miejscowość | Dystans | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|
29 grudnia 2007 | Nové Město | 3,3 km s.klasyczny (prolog) | Odwołany | ||
30 grudnia 2007 | Nové Město | 10 km s.dowolny (handicap) | Odwołany | ||
31 grudnia 2007 | Monachium | Sprint s.dowolny | Marit Bjørgen | Arianna Follis | Chandra Crawford |
2 stycznia 2008 | Obersdorf | 5+5 km łączony | Kristin Størmer Steira | Walentina Szewczenko | Olga Zawiałowa |
3 stycznia 2008 | Obersdorf | 10 km s.klasyczny | Petra Majdič | Kristin Størmer Steira | Virpi Kuitunen |
5 stycznia 2008 | Asiago | Sprint s.dowolny | Virpi Kuitunen | Marit Bjørgen | Arianna Follis |
6 stycznia 2008 | Val di Fiemme | 10 km s.klasyczny (bieg masowy) | Virpi Kuitunen | Aino Kaisa Saarinen | Marit Bjørgen |
7 stycznia 2008 | Val di Fiemme | 9 km s.dowolny (handicap) | Kateřina Neumannová | Kristin Størmer Steira | Walentina Szewczenko |
[edytuj] Mężczyźni
Data | Miejscowość | Dystans | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|
29 grudnia 2007 | Nové Město | 3,3 km s.klasyczny (prolog) | Odwołany | ||
30 grudnia 2007 | Nové Město | 10 km s.dowolny (handicap) | Odwołany | ||
31 grudnia 2007 | Monachium | Sprint s.dowolny | Christoph Eigenmann | Devon Kershaw | Roddy Darragon |
2 stycznia 2008 | Obersdorf | 5+5 km łączony | Vincent Vittoz | Aleksander Legkow | Tobias Angerer |
3 stycznia 2008 | Obersdorf | 10 km s.klasyczny | Franz Göring | René Sommerfeldt | Tobias Angerer |
5 stycznia 2008 | Asiago | Sprint s.dowolny | Tor Arne Hetland | Thobias Fredriksson | Petter Northug |
6 stycznia 2008 | Val di Fiemme | 10 km s.klasyczny (bieg masowy) | Eldar Rønning | Iwan Alipow | Sami Jauhojärvi |
7 stycznia 2008 | Val di Fiemme | 9 km s.dowolny (handicap) | Sergiej Szirjajew | Aleksander Legkow | Giorgio Di Centa |