Okręg wyborczy Great Grimsby
Z Wikipedii
Okręg wyborczy Great Grimsby powstał w 1295 r. i wysyłał do angielskiej, a następnie brytyjskiej, Izby Gmin dwóch deputowanych. Od 1831 r. Great Grimsby jest okręgiem jednomandatowym. Obejmuje miasto Grimsby w hrabstwie Humberside i okolice.
Spis treści |
[edytuj] Deputowani do brytyjskiej Izby Gmin z okręgu Great Grimsby
[edytuj] Deputowani w latach 1295-1660
- 1584 - 1585 : William Wray
- 1601 - 1604 : Thomas Clinton
- 1604 - 1611 : William Wray
- 1604 - 1611 : George St Paul
- 1614 : John Wray
- 1645 - 1648 : William Wray
- 1654 - 1660 : William Wray
[edytuj] Deputowani w latach 1660-1832
- 1660 - 1661 : Edward King
- 1660 - 1661 : William Wray
- 1661 - 1675 : Gervase Holles
- 1661 - 1666 : Adrian Scrope
- 1666 - 1667 : Henry Belasyse
- 1667 - 1667 : Philip Tyrwhitt
- 1667 - 1673 : Frescheville Holles
- 1673 - 1685 : William Broxholme
- 1675 - 1679 : Christopher Wray
- 1679 - 1685 : George Pelham
- 1685 - 1699 : Edward Ayscough
- 1685 - 1690 : Thomas Barnardiston
- 1690 - 1695 : John Chaplin
- 1695 - 1701 : Arthur Moore
- 1699 - 1701 : Thomas Vyner
- 1701 - 1701 : William Cotesworth
- 1701 - 1715 : Arthur Moore
- 1702 - 1705 : John Chaplin
- 1705 - 1710 : William Cotesworth
- 1710 - 1713 : Robert Vyner
- 1713 - 1715 : William Cotesworth
- 1715 - 1721 : Robert Chaplin
- 1715 - 1722 : Joseph Banks
- 1721 - 1722 : Arthur Moore
- 1722 - 1727 : Benjamin Collyer
- 1722 - 1727 : Charles Pelham
- 1727 - 1734 : John Page
- 1727 - 1734 : George Monson
- 1734 - 1741 : Robert Sutton
- 1734 - 1747 : Robert Knight
- 1741 - 1761 : William Lock
- 1747 - 1761 : John Gore
- 1761 - 1762 : Henry Knight
- 1761 - 1780 : Joseph Mellish
- 1762 - 1768 : Robert Knight, 1. baron Luxborough
- 1768 - 1774 : Anthony St Leger
- 1774 - 1780 : Francis Evelyn Anderson
- 1780 - 1796 : John Harrison
- 1780 - 1784 : Francis Eyre
- 1784 - 1796 : Dudley Long
- 1796 - 1803 : Ayscoghe Boucherett
- 1796 - 1802 : William Mellish
- 1802 - 1803 : John Henry Loft
- 1803 - 1806 : William Mellish
- 1803 - 1808 : Charles Anderson-Pelham
- 1806 - 1807 : George Anderson-Pelham
- 1807 - 1812 : William Ellice
- 1808 - 1812 : John Henry Loft
- 1812 - 1818 : John Peter Grant
- 1812 - 1818 : Robert Heron
- 1818 - 1820 : John Fazakerley
- 1818 - 1826 : Charles Tennyson
- 1820 - 1826 : William Duncombe
- 1826 - 1831 : Charles Wood, wigowie
- 1826 - 1830 : George Heneage
- 1830 - 1831 : George Harris
- 1831 - 1831 : John Shelley
- 1831 - 1832 : Henry Fitzroy
- 1831 - 1832 : James St Clair-Erskine, lord Loughborough, torysi
[edytuj] Deputowani po 1832 r.
- 1832 - 1835 : William Maxfield, wigowie
- 1835 - 1852 : Edward Heneage, wigowie
- 1852 - 1857 : William Annesley, 4. hrabia Annesley, Partia Konserwatywna
- 1857 - 1862 : Charles Anderson-Pelham, lord Worsley, Partia Liberalna
- 1862 - 1865 : John Chapman, Partia Konserwatywna
- 1865 - 1868 : John Fildes, Partia Liberalna
- 1868 - 1874 : George Tomline, Partia Liberalna
- 1874 - 1877 : John Chapman, Partia Konserwatywna
- 1877 - 1880 : Alfred Watkin, Partia Liberalna
- 1880 - 1892 : Edward Heneage, Partia Liberalna
- 1892 - 1893 : Henri Josse, Partia Liberalna
- 1893 - 1895 : Edward Heneage, Partia Liberalna
- 1895 - 1910 : George Doughty, Partia Liberalna, od 1898 r. Liberalni Unioniści
- 1910 - 1910 : Thomas Edward Wing, Partia Liberalna
- 1910 - 1914 : George Doughty, Liberalni Unioniści
- 1914 - 1922 : Thomas Tickler, Partia Konserwatywna
- 1922 - 1924 : Tom Sutcliffe, Partia Konserwatywna
- 1924 - 1945 : Walter Womersley, Partia Konserwatywna
- 1945 - 1959 : Kenneth Younger, Partia Pracy
- 1959 - 1977 : Anthony Crosland, Partia Pracy
- 1977 - : Austin Mitchell, Partia Pracy