Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie Sp. z o.o.
Z Wikipedii
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie Sp. z o.o. (MPK Olsztyn Sp. z o.o.) - spółka powstała 1 marca 1993 w wyniku przekształcenia Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Olsztynie. W zakres jej działalności wchodzi administrowanie publicznego transportu autobusowego w Olsztynie.
Spis treści |
[edytuj] Linie autobusowe
- Linia nr 1: Redykajny - Cementowa
- Linia nr 2: Nagórki - Jagiellońska-Szpital
- Linia nr 3: Dworzec PKP - Stary Dwór
- Linia nr 5: Dworzec PKP (wybrane kursy: Składowa-Rast) - - Osiedle Mazurskie (wybrane kursy: Klewki oraz Trękusek) (linia podmiejska)
- Linia nr 8: Plac Pułaskiego - Słupy (linia podmiejska)
- Linia nr 9: Słoneczny Stok - Osiedle Podleśna
- Linia nr 10: Polmozbyt - Jakubowo
- Linia nr 12: Plac Pułaskiego - Dywity (linia podmiejska)
- Linia nr 14: Knosały - Barczewo (linia podmiejska)
- Linia nr 15: Jaroty - Stary Dwór
- Linia nr 16: Osiedle Mazurskie - Track
- Linia nr 20: Dworzec PKP - Pieczewo
- Linia nr 21: Cementowa - Witosa
- Linia nr 22: Dworzec PKP - Brzeziny
- Linia nr 23: Plac Pułaskiego - Dywity (wybrane kursy: Różnowo) (linia podmiejska)
- Linia nr 24: Dworzec PKP - Jaroty
- Linia nr 25: Dworzec PKP - Witosa
- Linia nr 26: Jaroty - Jagiellońska-Ogrody
- Linia nr 27: Witosa - Redykajny
- Linia nr 28: Dworzec PKP - Brzeziny
- Linia nr 30: Pieczewo - Stary Dwór
- Linia nr 31: Pieczewo - Indykpol
- Linia nr 32: Dajtki - Stary Dwór
- Linia nr 33: Witosa - Stary Dwór
- Linia nr 34: Dworzec PKP - Mazowiecka
- Linia nr 84: Knosały - Wójtowo (linia sezonowa)
- Linia nr 100: Dworzec PKP - Kortowo - Pieczewo - Jaroty - Kortowo - Dworzec PKP (linia nocna)
- Linia nr 101: Dworzec PKP - Likusy - Kortowo - Słoneczny Stok - Kortowo - Dajtki - Osiedle Wojska Polskiego - Zatorze - Dworzec PKP (linia nocna)
[edytuj] Tabor
Marka | Typ | Ilość | Numery taborowe |
---|---|---|---|
Jelcz | 120M | 31 | 804, 808-809, 813, 819-821, 824, 826, 836-838, 840-841, 846-848, 851-856, 867-868, 873-878 |
MAN | NG272 | 17 | 1043-1046, 1050-1054, 1067-1074 |
Scania | CL94UB | 11 | 901-911 |
Volvo | 7000 | 11 | 914-924 |
Solaris | Urbino 12 | 10 | 927-936 |
Jelcz | M121 | 10 | 829-832, 834-835, 842-845 |
Solbus | B9,5 | 10 | 891-900 |
Volkswagen | LT46 | 10 | 105-114 |
DAB | 15-1200C | 10 | 881-890 |
Jelcz | PR110M | 9 | 684, 697, 770, 793-796, 879-880 |
Jelcz | M081MB | 9 | 201-209 |
Solaris | Urbino 18 | 8 | 1059-1066 |
Volvo | B10MA | 5 | 1031, 1055-1058 |
Renault | PR180 | 4 | 1038-1041 |
DAB | 8-1200B | 4 | 858-861 |
Ikarus | 280.26 | 3 | 1022-1024 |
Volkswagen | Transporter | 3 | 101-103 |
DAB | 12-1200B | 3 | 833, 849-850 |
Scania | CN113CLL | 2 | 912-913 |
Scania | CN94UA | 2 | 1047-1048 |
Volvo | B10BLE | 2 | 871-872 |
DAB | 7-1200B | 2 | 869-870 |
DAB | 7-1800B | 2 | 1030, 1032 |
Ikarus | 280.02 | 2 | 1026-1027 |
MAN | ÜL313 | 2 | 925-926 |
Volvo | B10BLE6x2 | 1 | 1036 |
Ikarus | 260 | 1 | 806 |
Ikarus | 280.37A | 1 | 1028 |
Razem | 185 | 101-103, 105-114, 201-209, 684, 697, 770, 793-796, 804, 806, 808-809, 813, 819-821, 824, 826, 829-838, 840-856, 858-861, 867-878, 881-936, 1022-1024, 1026-1028, 1030-1032, 1036, 1038-1041, 1043-1048, 1050-1074 |
[edytuj] Bilety
Pasażerowie chcący korzystać z usług MPK w Olsztynie mają do dyspozycji kilka rodzajów biletów:
- Bilety jednorazowe
- Bilety okresowe sieciowe na okaziciela:
- 24-godzinny
- trzydniowy
- pięciodniowy
- dziesięciodniowy
- piętnastodniowy
- Bilety miesięczne:
- trasowany na jedną linię zwykłą i nocną
- nietrasowany na jedną linię zwykłą i nocną
- trasowany na więcej niż jedną linię zwykłą i nocną
- sieciowy na wszystkie linie zwykłe i nocną
- Bilety wieloprzejazdowe na okaziciela upoważniające do 10 przejazdów
W Olsztynie obowiązują trzy strefy komunikacyjne:
- Strefa Miejska
- Strefa I Podmiejska
- Strefa II Podmiejska
[edytuj] Linki zewnętrzne
Oficjalna strona MPK Olsztyn wraz z rozkładem jazdy oraz cennikiem
Autobusy • Tramwaje • Trolejbusy
MPK • "Okejki" • PKM • Historia komunikacji miejskiej