Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2008
Z Wikipedii
Östersund 2008 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puchar Świata w Biathlonie 2007/2008 Kontiolahti • Hochfilzen • Pokljuka • Oberhof • Ruhpolding • Anterselva • Östersund • Pyeongchang • Chanty-Mansijsk • Oslo |
42. Mistrzostwa świata w Biathlonie 2008 odbyły się w szwedzkiej miejscowości Östersund, w dniach 9 - 17 lutego 2008 roku. Tak jak podczas mistrzostw w Anterselvie rozegranych zostało 11 konkurencji: 5 mężczyzn, 5 kobiet oraz 1 mieszana. Były to drugie mistrzostwa w tej miejscowości. Poprzednie odbyły się tu w 1970 roku.
Spis treści |
[edytuj] Arena zmagań
- Ta sekcja jest zalążkiem. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
[edytuj] Reprezentacje
|
|
|
[edytuj] Skład Reprezentacji Polski
[edytuj] Mężczyźni
- Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów)
- Sebastian Witek (AZS AWF Katowice)
- Adam Kwak (BKS WP Kościelisko)
- Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko)
- Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko)
[edytuj] Kobiety
- Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice)
- Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec)
- Paulina Bobak (AZS AWF Katowice)
- Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice)
- Agnieszka Grzybek (Karkonosze Jelenia Góra
[edytuj] Program mistrzostw
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
8 lutego | Ceremonia otwarcia |
|
|
9 lutego | Sprint kobiet |
|
(dobiegło 94) |
9 lutego | Sprint mężczyzn |
|
|
10 lutego | Bieg pościgowy kobiet |
|
(dobiegło 55) |
10 lutego | Bieg pościgowy mężczyzn |
|
|
11 lutego | Dzień przerwy | ||
12 lutego | Sztafeta mieszana |
|
|
13 lutego | Bieg indywidualny kobiet |
|
|
14 lutego | Bieg indywidualny kobiet |
|
(dobiegło 91) |
14 lutego | Bieg indywidualny mężczyzn |
|
(dobiegło 109) |
15 lutego | Dzień przerwy | ||
16 lutego | Sztafeta mężczyzn |
|
|
16 lutego | Bieg masowy kobiet |
|
|
17 lutego | Bieg masowy mężczyzn |
|
|
17 lutego | Sztafeta kobiet |
|
|
[edytuj] Wyniki Mężczyzn
[edytuj] 10 km Sprint
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Maksim Czudow | RUS | 0-0 | 22:25.4 | ||
Halvard Hanevold | NOR | 0-0 | 22:45.2 | 19.8 | |
Ole Einar Bjørndalen | NOR | 0-2 | 22:55.4 | 30.0 | |
|
... | ... | ... | ... | ... |
|
Tomasz Sikora | POL | 0-1 | 23:32.2 | +1:06.8 |
|
Krzysztof Pływaczyk | POL | 0-1 | 24:41.7 | +2:16.3 |
|
Adam Kwak | POL | 2-1 | 26:32.6 | +4:07.2 |
|
Sebastian Witek | POL | 2-1 | 26:34.8 | +4:09.4 |
[edytuj] 12,5 km Bieg Na Dochodzenie
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Ole Einar Bjørndalen | NOR | 0-1-1-0 | 31:04.5 | ||
Maksim Czudow | RUS | 2-0-2-0 | 31:14.6 | +10.1 | |
Alexander Wolf | GER | 0-0-1-0 | 31:47.3 | +42.8 | |
|
... | ... | ... | ... | ... |
|
Tomasz Sikora | POL | 0-0-1-1 | 32:23.2 | +1:18.7 |
|
Krzysztof Pływaczyk | POL | 1-3-0-2 | 36:34.3 | +5:29.8 |
[edytuj] 20 km Bieg Indywidualny
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Emil Hegle Svendsen | NOR | 0-1-0-0 | 51:51.9 | ||
Ole Einar Bjørndalen | NOR | 1-1-0-0 | 52:23.3 | +31.4 | |
Maksim Maksymow | RUS | 0-0-0-0 | 52:26.7 | +34.8 | |
|
... | ... | ... | ... | ... |
|
Krzysztof Pływaczyk | POL | 0-0-0-1 | 54:26.5 | +2:34.6 |
|
Tomasz Sikora | POL | 0-2-2-0 | 56:29.5 | +4:37.6 |
|
Adam Kwak | POL | 1-1-2-3 | 1:03:38.0 | +11:46.1 |
|
Sebastian Witek | POL | 2-3-2-3 | 1:08:26.8 | +16:34.9 |
[edytuj] 15 km Bieg Masowy
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Emil Hegle Svendsen | NOR | 1-0-0-0 | 36:12.6 | ||
Ole Einar Bjørndalen | NOR | 0-0-1-0 | 36:13.0 | +0.4 | |
Maksim Czudow | RUS | 0-1-2-0 | 36:37.5 | +24.9 | |
|
... | ... | ... | ... | ... |
|
Tomasz Sikora | POL | 2-1-1-0 | 38:37.1 | +2:24.5 |
|
Krzysztof Pływaczyk | POL | 1-0-0-1 | 38:41.8 | +2:29.2 |
[edytuj] 4 x 7,5 km Sztafeta
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
RUS | 0+5 0+0 0+1 0+0 0+2 0+0 0+1 0+0 0+1 |
1:21:00.7 19:29.9 20:53.5 20:29.2 20:08.1 |
|||
NOR | 0+7 0+0 0+1 0+0 0+3 0+1 0+2 0+0 0+0 |
1:21:49.9 19:30.3 21:18.0 20:58.4 20:03.2 |
+49.2 |
||
GER | 2+14 0+0 1+3 0+0 0+1 0+2 1+3 0+3 0+2 |
1:22:43.2 20:12.9 20:17.0 21:41.9 20:31.4 |
+1:42.5 |
||
... | ... | ... | ... | ... | ... |
|
POL | 1+11 0+3 0+2 0+0 0+1 0+0 1+3 0+0 0+2 |
1:27:31.7 21:29.7 21:19.0 23:44.8 20:58.2 |
+6:31.0 |
[edytuj] Wyniki Kobiet
[edytuj] 7,5 km Sprint
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Andrea Henkel | GER | 0-0 | 19:43.1 | ||
Albina Achatowa | RUS | 0-0 | 19:55.8 | +12.7 | |
Oksana Chwostenko | UKR | 0-0 | 20:06.3 | +23.2 | |
... | ... | ... | ... | ... | ... |
7. | Magdalena Gwizdoń | POL | 0-0 | 20:21.8 | +38.7 |
54. | Krystyna Pałka | POL | 1-2 | 22:17.8 | +2:34.7 |
58. | Weronika Nowakowska | POL | 0-3 | 22:26.3 | +2:42.5 |
66. | Agnieszka Grzybek | POL | 0-2 | 22:59.6 | +3:16.5 |
[edytuj] 10 km Bieg Na Dochodzenie
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Andrea Henkel | GER | 0-0-0-0 | 28:56.0 | ||
Jekaterina Juriewa | RUS | 0-0-0-0 | 29:16.5 | +20.5 | |
Albina Achatowa | RUS | 0-0-0-0 | 29:34.5 | +38.5 | |
... | ... | ... | ... | ... | ... |
12. | Magdalena Gwizdoń | POL | 1-0-1-1 | 31:33.0 | +2:37.0 |
50. | Krystyna Pałka | POL | 1-1-1-1 | 35:04.2 | +6:08.2 |
55. | Weronika Nowakowska | POL | 1-1-0-4 | 36:57.1 | +8:01.1 |
[edytuj] 15 km Bieg Indywidualny
Bieg przełożono na czwartek 14 lutego na godzinę 14:05
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Jekaterina Juriewa | RUS | 0-0-0-0 | 44:23.8 | ||
Martina Glagow | GER | 1-0-0-0 | 44:37.1 | +1:13.3 | |
Oksana Chwostenko | UKR | 0-0-1-0 | 46:48.2 | +2:24.4 | |
... | ... | ... | ... | ... | ... |
15. | Magdalena Gwizdoń | POL | 1-1-0-1 | 49:03.8 | +4:40.0 |
21. | Krystyna Pałka | POL | 0-1-1-1 | 49:36.8 | +5:13.0 |
35. | Weronika Nowakowska | POL | 1-1-1-0 | 51:08.8 | +6:45.0 |
79. | Agnieszka Grzybek | POL | 5-0-2-1 | 51:09.0 | +12:45.2 |
[edytuj] 12,5 km Bieg Masowy
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Magdalena Neuner | GER | 0-0-2-2 | 39:36.5 | ||
Tora Berger | NOR | 1-0-0-0 | 39:39.0 | +3.0 | |
Jekaterina Juriewa | RUS | 1-0-1-0 | 40:06.0 | +29.5 | |
... | ... | ... | ... | ... | ... |
11. | Magdalena Gwizdoń | POL | 0-0-1-1 | 41:00.8 | +1:24.3 |
[edytuj] 4 x 6 km Sztafeta
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
GER | 1+9 0+0 0+0 0+0 0+0 0+2 1+3 0+2 0+2 |
1:10:12.6 16:50.5 17:16.4 18:00.1 18:05.6 |
|||
|
UKR | 0+4 0+0 0+0 0+0 0+2 0+0 0+2 0+0 0+0 |
1:10:43.5 17:10.7 17:48.5 18:12.0 17:32.3 |
+30.9 |
|
|
FRA | 2+13 0+1 0+1 0+0 1+3 0+1 1+3 0+2 0+2 |
1:11:48.3 17:44.1 18:03.9 18:35.6 17:24.7 |
+1:35.7 |
|
... | ... | ... | ... | ... | ... |
|
POL | 0+8 0+1 0+1 0+1 0+0 0+2 0+1 0+2 0+0 |
1:12:28.0 17:29.4 18:35.4 17:52.1 18:31.1 |
+2:15.4 |
[edytuj] Konkurencja mieszana
[edytuj] 2 x 6 km + 2 x 7,5km Sztafeta
Medal | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
GER | 0+6 0+0 0+0 0+0 0+2 0+1 0+2 0+0 0+2 |
1:12:20,5 17:53,8 17:19,1 18:46,4 18:21,2 |
|||
|
BLR | 0+4 0+0 0+1 0+0 0+1 0+0 0+0 0+0 0+2 |
1:13:13,1 17:59,6 18:17,1 18:15,1 18:41,3 |
+52,6 |
|
|
RUS | 1+9 0+0 0+0 0+0 0+2 1+3 0+2 0+0 0+2 |
1:13:23,4 17:31,7 18:36,3 19:13,2 18:02,2 |
+1:02,9 |
|
... | ... | ... | ... | ... | ... |
|
POL | 1+9 0+1 0+2 0+1 1+3 0+0 0+0 0+1 0+1 |
1:14:05.0 15:53,9 18:32,2 19:03,6 18:35,3 |
+1:44,5 |
[edytuj] Tabela Medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 5 | 1 | 2 | 8 |
2. | Norwegia | 3 | 5 | 1 | 9 |
3. | Rosja | 3 | 3 | 5 | 11 |
4. | Ukraina | 1 | 2 | 3 | |
5. | Białoruś | 1 | 1 | ||
6. | Francja | 1 | 1 |
[edytuj] Linki zewnętrzne
Saalfelden 1958 • Courmayeur 1959 • Umeå 1961 • Hämeenlinna 1962 • Seefeld 1963 • Elverum 1965 • Garmisch-Partenkirchen 1966 • Altenberg 1967 • Zakopane 1969 • Östersund 1970 • Hämeenlinna 1971 • Lake Placid 1973 • Mińsk 1974 • Anterselva 1975 • Anterselva 1976 • Lillehammer 1977 • Hochfilzen 1978 • Ruhpolding 1979 • Lahti 1981 • Mińsk 1982 • Anterselva 1983 • Chamonix 1984 • Egg am Etzel/Ruhpolding 1985 • Falun/Oslo 1986 • Lahti/Lake Placid 1987 • Chamonix 1988 • Freistritz 1989 • Mińsk/Oslo/Kontiolahti 1990 • Lahti 1991 • Nowosybirsk 1992 • Borovets 1993 • Canmore 1994 • Anterselva 1995 • Ruhpolding 1996 • Osrblie 1997 • Pokljuka/Hochfilzen 1998 • Kontiolahti/Oslo 1999 • Oslo/Lahti 2000 • Pokljuka 2001 • Oslo 2002 • Chanty-Mansyjsk 2003 • Oberhof 2004 • Hochfilzen 2005 • Anterselva 2007 • Östersund 2008 • Pyeongchang 2009 • Chanty-Mansyjsk 2011
Mistrzostwa sztafety mieszanej
Chanty-Mansyjsk 2005 • Pokljuka 2006